Aktualności

11 listopada 2019 11:49 | Aktualności

Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości

 

  Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

  Co roku obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada. To właśnie ten dzień wyznaczono jako datę umowną odzyskania niepodległości, bowiem sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony w ciągu jednego dnia, a składał się z serii wielu wydarzeń.

  11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II RP chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. 10 listopada 1918 roku Piłsudski powrócił do Polski, a następnego dnia odebrał naczelne dowództwo od Rady Regencyjnej nad podległym jej Wojskiem Polskim.

  Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku.

 W naszej szkole także obchodziliśmy to ważne wydarzenie. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne przedstawienie teatralne w którym dokładnie zaprezentowali drogę jaką musieliśmy pokonać na przedstrzeni lat w celu odzyskania niepodległości. Wątki historyczne były przeplatane występem wokalnym naszych uczniów którzy zaśpiewali piękne pieśni wojskowe i patriotyczne. Całość imprezy znakomicie oddała ducha tamtych czasów, a nas samych przybliżyła do lepszego zrozumienia historii tego wyjątkowego dla nas wydarzenia.  

 

Przeczytano: 529 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole