Aktualności

29 maja 2019 09:08 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Papieski

  

  16 października 1978 roku był wyjątkowym wydarzeniem dla Polski i całego świata! Jesień 2018 roku to także czas niepowtarzalny – obchodzimy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  czterdziestolecie wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Kolejne lata pokazały, jak wybitny był to pontyfikat – zwłaszcza, że sprawował go człowiek niezwykły, wielki patriota i… święty.

     Swoją miłość do Polski i ogromne przywiązanie do wartości związanych z ojczyzną Jan Paweł II okazywał na każdym kroku – podczas pielgrzymek, w nauczaniu, codziennym życiu. Wielokrotnie oddawał hołd ludziom, którzy zapisali się w historii Polski jako wybitni bohaterowie – jak np. obrońcy Wybrzeża, ale czcił także bohaterów bezimiennych, o których wiemy, jak wielką cenę zapłacili za to, że są Polakami.

     Przypadający na rok 2018 jubileusz znalazł także swoje odzwierciedlenie w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Papieskim. Kinga Krasinkiewicz (uczennica kl. V „c”) –  pod kierunkiem naukowym pani Iwony Kostro-Olechowskiej –  podjęła się próby dziecięcego zrozumienia nauczania Jana Pawła II jako papieża i wielkiego patrioty oraz odpowiedzi na wyzwania stawiane przez niego dzisiejszej młodzieży. Konkurs został objęty patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza, ks. kard. Kazimierza Nycza oraz Ministra Edukacji Narodowej.

    Oczekiwanie na wyniki konkursu trwało kilka miesięcy. 17 listopada 2018 roku w warszawskim Instytucie Jana Pawła II odbyła się gala finałowa konkursu. W uroczystości wzięły udział dzieci               i młodzież z całej Polski wraz z opiekunami. Z ogromnym zaskoczeniem i jeszcze większą radością Kinga Krasinkiewicz (kl. V „c”) przyjęła wiadomość o zajęciu I miejsca w tak cenionym konkursie o ogólnopolskim zasięgu.

     Po przedstawieniu laureatów, wręczeniu dyplomów oraz wartościowych nagród uczestnicy gali finałowej zostali zaproszeni do wysłuchania przepięknego koncertu Państwa Kingi i Arkadiusza Głogowskich z Teatru „Grot”, których można także spotkać na scenie Teatru Wielkiego, Opery Narodowej, czy Teatru Polskiego. Brawom nie było końca… piękna muzyka, wartościowe  teksty, uroczy śpiew uświetniły całą uroczystość i dodały jej szczególnie podniosłego charakteru.

     Na zakończenie gali rozdania nagród laureaci oraz opiekunowie zostali zaproszeni na uroczysty, wspólny obiad z organizatorami i przybyłymi gośćmi.

Przeczytano: 261 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole