Aktualności

11 marca 2019 18:59 | Aktualności

Wizyta w schronisku

   
               WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT – 

                                 „POMIECHOWSKIE BEZDOMNIAKI”

    4 marca organizatorzy zbiórki żywności oraz innych niezbędnych rzeczy dla psiaków  – Nicola Izmert i Nikola Królak wraz z klasą IV A i wychowawcą p. Andrzejem Łuszczewskim udała się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt „ Pomiechowskie Bezdomniaki”, aby przekazać zebrane dary.

    Nasza wizyta to znakomity przykład na to, że od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do zwierząt, wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym, wrażliwość  na nieszczęścia wszystkich zwierząt zwłaszcza tych, dla których domem jest niestety schronisko. Szkolną delegację powitała wolontariuszka pani Patrycja Dobrowolska, która pokazała nam jak wygląda i działa pomiechowskie schronisko, a także opowiedziała o tym jakie są psie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psiego pupila to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek i odpowiedzialność wobec słabszej istoty. Dowiedzieliśmy się również na czym polega służba wolontariusza w schronisku, a także z jakim poświęceniem to się wiąże.  Poznaliśmy wspaniałe psiaki – Bono, Brodi, Timon, Fanta, Balbina i Wiluś skradły nasze serca.

   Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, konserwy, koce i zabawki. Zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom i namawiamy do odwiedzenia i poznania tych przyjacielskich czworonogów – a może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?   

 

Przeczytano: 577 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole