Aktualności

09 lutego 2019 12:10 | Aktualności

Cicha noc...Uroczystość bożonarodzeniowa

   W całej Polsce niezależnie od regionu, praktycznie w każdej miejscowości znajdzie się dom, w którym obchodzona jest Wigilia Narodzenia Pańskiego, jest to bowiem święto  które na dobre zaistniało w naszej Polskiej Tradycji.

   W przygotowaniach do tego wspaniałego wieczoru, biorą udział całe rodziny: wszyscy zajmują się sprzątaniem, zakupami, a także w miarę możliwości przygotowaniem potraw. Na koniec wszyscy przystrajamy choinkę. Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, ma własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych. W świadomości Polaków, Boże Narodzenie zakorzeniło się jako wyjątkowy czas dla rodziny. Wszyscy spotykamy się przy jednym stole, składamy sobie życzenia na nadchodzący rok. Wigilia to dzień w którym na nowo odżywają polskie obrzędy i zwyczaje, to dzień w którym polska tradycja świąteczna, jest tak silna, że nie sposób ją ominąć. Niezależnie od czasów  w jakich żyły kolejne pokolenia Polaków, Wigilia i Boże Narodzenie obchodziliśmy zawsze. Czy to w latach świetności naszej ojczyzny, czy w czasie niewoli, a także w burzliwym okresie wojennym. Nie zależnie od tego jak nasze życie się toczyło, Wigilia była, jest i będzie momentem wytchnienia, odpoczynku i nadziei na lepszą przyszłość.

   Uczniowie naszej szkoły przygotowali bożonarodzeniową akademie podczas której wykonali piękną inscenizację narodzin Jezusa Chrustusa. Przedstawienie było przeplatane pieśnią w wykonaniu naszych podopiecznych. Wszystkich należy pochwalić za piękną oprawę wokalną i stroje które które dodawały prezedstawieniu realizmu. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości i zaproszonym gościom za tak liczne przybycie. Przeczytano: 578 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole