Aktualności

20 grudnia 2017 17:11 | Aktualności

Goście z Chin w naszej szkole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  6-7 grudnia w naszej szkole gościliśmy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej z Pekinu w Chinach. Pierwszego dnia goście z Chin zapoznali się z uczniami Naszej szkoły. Pan dyrektor Adam Szatkowski razem z panią dyrektor Jolantą Kujawską pełnili rolę gospodarzy witając się z wszystkimi. Nasi uczniowie rozdali przybyłym dzieciom pamiątkowe prezenty, czapki Świętego Mikołaja.

  Drugiego dnia, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla gości szereg atrakcji. Nasi uczniowie wykonali prezentacje teatralną, której motywem przewodnim było święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa - Boże Narodznie. Ponadto, mogliśmy podziwiać także występ taneczny w wykonaniu uczennicy klasy 4 i pokaz umiejętności gry na akordeonie. Grupa chińśka zaprezentowała nam swoje umiejętności wokalne min. grę na flecie i piękny pokaz tańca.

  Kolejnym etapem były wspólne zajęcia sportowe. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili lekcje pokazowe w których uczestniczyli nasi uczniowie i dzieci z pekińskiej szkoły. Zmagania obfitowały w wiele śmiesznych sytuacji, jednakże komunikacja i wspólne zmagania wcale nie sprawiały wiele trudności i każdy dokładnie wiedział co ma w danej chwili robić. 

  Ostatnim punktem programu były zajęcia plastyczne, w których dzieci w obu szkół miały za zadanie wykonać pierniczkowe ozdoby. Temat pracy był dowolny jednakże przeważały oparte na motywach świątecznych. W tą prace wdali się także i nauczyciele wspólnie wykonując swoje pierniczki.

 Cały dzień obfitował w wiele atrakcji. Granica pomiędzy dziećmi zatarła się bardzo szybko. Dzieci były siebie ciekawe, zagadywaly jak tylko potrafily, robily sobie pamiątkowe zdjęcia.

 Wizyta uczniów i ich opiekunów z Chin była dla nas na pewno nowym doświadczeniem po którym pozostaną niezapomniane wspomnienia.   Przeczytano: 824 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole