Aktualności

01 grudnia 2017 17:16 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Własnie dlatego obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

  Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.

  Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Po negocjacjach Piłsudskiego z Centralną Radą Żołnierską 11 listopada 1918 r. wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. W nocy żołnierze rozbroili niemiecki garnizon, który stacjonował w Warszawie. Dzień później, 12.11. 1918 Rada Regencyjna powierzyła Piłsudskiemu misję tworzenia rządu.

  10 listopada w Naszej szkole odbył się apel z okazji obchodów tego ważnego wydarzenia. Dziękujemy uczniom Naszej szkoły za pięknie przeprowadzoną uroczystość, a nauczycielom za bezbłędne przygotowanie wykonawców i ciekawy scenariusz.

   Ponadto 11 listopada to bardzo ważna data dla każdego Polaka. W Naszej szkole z okazji rocznicy narodowego święta, zorganizowano konkurs plastyczny. Technika wykonania pracy była dowolna, temat dotyczył odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i oczywiście pomysłowością. Prace były piekne. Przeczytano: 716 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole