Aktualności

19 listopada 2017 13:41 | Aktualności

Ogólnopolski Konkurs Papieski

 

 

 

 

 

 

 

 

      Każdy z nas wie, jak wielkim Polakiem był św. Jan Paweł II. To nie tylko papież, ale i wielki patriota, poeta, aktor, poliglota, miłośnik przyrody.
    Był człowiekiem wybitnym w wielu wymiarach.... W swoim nauczaniu zawsze bliski ludziom, z miłością odnosił się do każdego człowieka, przepełniony duchem ekumenizmu...
     Nauczanie Jana Pawła II bywa trudne i wymaga refleksji. Kinga Krasinkiewicz, uczennica klasy IV c,  podjęła próbę dziecięcego zrozumienia fragmentu encykliki "Evangelium vitae" oraz odniesienia jego aktualności do codziennego życia. Zresztą to właśnie codzienne wydarzenia były dla niej inspiracją do poszukiwań w tym obszarze. Opiekunem naukowym pracy była pani Iwona Kostro-Olechowska.
     Na wyniki konkursu trzeba było poczekać kilka miesięcy... 28 października 2017  roku w Instytucie Jana Pawła II w Warszawie odbyła się gala laureatów XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Na uroczystość przyjechały dzieci wraz z opiekunami i młodzież z całej Polski. Z wielką radością i zaskoczeniem Kinga przyjęła wiadomość o uzyskaniu III miejsca w tak ważnym konkursie o krajowym zasięgu.
     Po wyłonieniu zwycięzców oraz uroczystym wręczeniu dyplomów i wartościowych nagród, rozpoczął się koncert chrześcijańskiego zespołu "La Pallotina" wraz z wokalistką panią Małgorzatą Orzechowska (laureatką wielu konkursów, m. in. "Droga do Gwiazd", "Mikrofon dla każdego"). Przepiękna muzyka, mądre teksty oraz zachwycający śpiew na długo pozostały w sercach słuchaczy...
     Cała uroczystość rozdania nagród dostarczyła wielu bardzo wzruszających przeżyć... Prezentowane publicznie fragmenty prac uczniów ponadgimnazjalnych oraz wywiady z ich autorami były wyjątkową okazją do przekonania się o naprawdę wysokim poziomie konkursu, a także bogactwie duchowym i głębokiej refleksyjności uczniów.
   
   


Przeczytano: 657 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole