Aktualności

31 maja 2017 21:19 | Aktualności

Korzystam z sieci, żyje poza siecią

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   W ramach kolejnej edycji projektu „Korzystam z sieci, żyję poza siecią” Fundacja Edukacji Społecznej  kolejny raz zrealizowała w naszej szkole warsztaty psychoedukacyjne skierowane do uczniów klas VI. 

   Celem programu było podniesienie kompetencji społecznych ważnych z punktu widzenia profilaktyki szkodliwego korzystania z Internetu i komputera. Warsztaty swoim zakresem obejmowały analizę nawyków związanych z korzystaniem z komputera i internetu, poznanie sygnałów świadczących o problemowym używaniu sieci, przekazanie informacji nt. szukania rozwiązań i otrzymywania pomocy, a także są okazją do budowania repertuaru zachowań zabezpieczających przed szkodliwym korzystaniem z sieci. Zajęcia nakierowane były na usprawnienie współpracy w klasie, uczenie zdrowej komunikacji, wzmacnianie poczucia własnej wartości, radzenie sobie z trudniejszymi emocjami oraz kształtowanie pozytywnego obrazu siebie.

   Warsztaty „Korzystam z sieci, żyję poza siecią” finansowane ze środków funduszu rozwiązywania problemów hazardowych pozostających w dyspozycji Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii były bezpłatne dla uczniów.

   Bardzo dziękujemy Pani Monice Raj oraz Pani Kamili Korzeniewskiej-Walczak, które stworzyły miłą i przyjemną atmosferę podczas zajęć i szybko nawiązał kontakt z młodzieżą.

 

Przeczytano: 349 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole