Aktualności

23 maja 2017 17:28 | Aktualności

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała - lekcje biblioteczne

 

 

 

 

 

 

 

   Dnia 28 kwietnia  uczniowie klasy  Ia  odbyli lekcję biblioteczną w Naszej szkolnej bibliotece. Zajęcia poprowadziła p. Renata Szatkowska, która w bardzo ciekawy  sposób  opowiedziała  dzieciom jak należy korzystać z książek , jak o nie dbać oraz zapoznała z regulaminem biblioteki.

   Następnie pokazała  uczestnikom  na których półkach znaleźć lektury  oraz inne ciekawe  propozycje biblioteki dla najmłodszych  oraz  jak  je wypożyczać. Dzieci obejrzały również szkolną czytelnię oraz kącik prasowy. Na koniec zajęć  każdy uczeń otrzymał  Dyplom Czytelnika oraz kolorową zakładkę do książki.

  Lekcja wzbudziła duże zainteresowanie  wśród najmłodszych i z pewnością zachęciła do korzystania ze szkolnej biblioteki.

W dniu 8 maja klasa Ib oraz w dniu 10 maja klasa Ia odwiedziły Bibliotekę Publiczną Gminy Pomiechówek.
 
 Spotkanie poprowadziła p. Ewelina Brakoniecka, która w ciekawy sposób opowiedziała i pokazała  młodym czytelnikom  możliwości placówki.
 
  Podczas wizyty uczniowie zwiedzali bibliotekę, dowiadując się wielu ciekawostek na temat książek, mogli obejrzeć zbiory książek, czasopism, audiobooków równo ułożone na półkach, odwiedzili również czytelnię, salę przystosowaną do potrzeb małego czytelnika oraz salę multimedialną.

   Następnie  w ramach  "Małego kina w Bibliotece" dzieci oglądały film animowany o niebieskim potworze.
   Wizyta w Bibliotece przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze i na pewno zachęciła do korzystania i odwiedzania jej przez młodych czytelników :)
 

Przeczytano: 1104 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole