Aktualności

05 lutego 2017 21:50 | Aktualności

Spotkanie z Teatrem

 

 

 

 

 

 

 

 

   25 stycznia gościliśmy w Naszej szkole Teatr „Kurtyna" z Krakowa. Aktorzy wystąpili w spektaklach edukacyjno-profilaktycznych.
  Przedstawienia oprócz tradycyjnych wartości scenicznych tj. zabawna, dynamiczna akcja, kostiumy, oprawa muzyczna, wciągnięcie widzów w interakcję przyniosło unikalną, posługującą się narzędziami teatru realizację ważnych elementów profilaktyki.
   Uczniowie  klas III zobaczyli bajkę pt. „Kajtek szuka przyjaciela". Spektakl miał za zadanie przybliżyć dzieciom znaczenie przyjaźni, ale także przestrzec przed poświęcaniem dużej ilości czasu na gry komputerowe i serfowanie w Internecie. Ponadto w przedstawieniu poruszono również kwestię dbania o higienę jamy ustnej i zdrowego odżywiania.
   Dla uczniów klas I-II aktorzy wystąpili w spektaklu  „Świat według Reksia”, w którym  poprzez zabawne sytuacje z życia codziennego artyści pokazywali jak ważną umiejętnością jest sposób odnoszenia się do innych oraz używanie tzw. "magicznych słów": proszę, przepraszam, dziękuję. Celem przedstawienia było również promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie zjawiskom agresji, właściwego stosunek do zwierząt i opieki nad nimi, a także promocja etosu prawdy i dobra, szacunku do opiekunów i osób starszych.
   Doskonałe dialogi, niebanalny humor sprawiły, że dzieci znakomicie bawiły się podczas oglądania obu przedstawień. Na koniec nagrodzono aktorów gromkimi brawami.

Przeczytano: 703 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole