Aktualności

23 grudnia 2016 22:46 | Aktualności

Podnieś rękę, Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Z drugim dniem świąt Bożego Narodzenia (św. Szczepana) rozpoczyna się okres „jasełek”, czyli udramatyzowanych, teatralnych scen na temat przyjścia Chrystusa Pana na świat. Pierwotnie jasełka organizowane były tylko w kościołach. Na tle dekoracji z grotami, skałami, roślinnością, obok żłóbka ustawiano nieruchome figurki Maryi i Józefa oraz adorujące postacie pastuszków, zwierząt, trzech królów. Za pomysłodawcę i twórcę jasełek i szopki uznać należy św. Franciszka z Asyżu i Zakon Franciszkanów. W obecnych czasach w niektórych kościołach w okresie świąt Bożego Narodzenia prezentowane są jasełka - przedstawienia teatralne, które bądź nawiązują do wcześniejszych realizacji tego tematu, bądź też oparte są na scenariuszu pisanym na podstawie przekazów ewangelicznych. Warto na pewno kultywować tę tradycję.

   22 grudnia w Naszej szkole odbyło sie uroczyste spotkanie jasełkowe na którym to uczniowie Szkoły Podstawowej w Pomiechówku wykonali świąteczne przedstawienie którego głównym przekazem były narodziny Jezusa Chrstusa.

   Nauczyciele wraz z podopiecznymi starali się jak najlepiej odzwierciedlić ten piękny moment. Uczniowie posiadali oryginalne stroje zgodne z duchem i przekazem jasełkowym. Na Naszym szkolnym przedstawieniu teatralnym mieliśmy zaszczyt gościć Pana Dariusza Bieleckiego Wójta Gminy Pomiechówek.

   Pan Adam Szatkowski Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomiechówku podziękował wszystkim za przybycie, pogratulował uczniom nienagannego przygotowania do przedstawienia teatralnego, a nauczycielom za zaangażowanie i całą oprawę.
   Podczas apelu Samorząd szkolny wręczył nagrody dla wyróżnionych uczniów i poszczególnych klas za wzorową postawę i zaangażowanie podczas wszelkich konkursów świątecznych. Cała impreza przebiegła w radosnej świątecznej atmosferze, klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udzielał się wszystkim obecnym na sali gościom. Jest to bardzo ważny czas w życiu każdego katolika kiedy to przeżywamy moment narodzin Jezusa Chrystusa w gronie rodziny i bliskich.

Przeczytano: 996 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole