Aktualności

13 grudnia 2016 22:02 | Aktualności

Zajęcia profilaktyczne - Stop uzależnieniom

 

 

 

 

 

 

 

 

   W dniach 1-2.XII.2016r.,  w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas IV-VI. Zostały one poprowadzone przez przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „DIALOG”.

   Celem zajęć było przypomnienie uczniom, że uzależnienie od telefonu komórkowego grozi każdemu z jego użytkowników, dlatego warto próbować zapobiec pojawieniu się uzależnienia. W tym celu trzeba kontrolować używanie telefonu i uczyć się nowych sposobów użytkowania, dokuczanie jest przemocą.   Uczniowie uczyli się:  jak  rozpoznawać swoje emocje i jak je nazywać,  jak budować wzajemne zaufanie, tolerancję, jak słuchać siebie nawzajem sprawne porozumiewanie się to podstawowa umiejętność społeczna. Prawidłowa i skuteczna komunikacja jest fundamentem wzajemnego porozumienia, że wymiana informacji umożliwia wieloaspektowy rozwój ucznia, a jej brak skazuje na samotność i wyalienowanie. Poprawnie skonstruowana dyskusja daje szanse uniknąć zachowań ryzykownych oraz agresji.  
   Zajęcia przeprowadzone były w każdej klasie w formie warsztatowej. Dzięki temu dzieci były bardziej zaangażowane i nie nudziły się, co jest niezmiernie ważne. Prowadzone przez doświadczonego trenera same dochodziły do odpowiednich wniosków, a tym samym zdobyta wiedza została utrwalana. Model prowadzonych zajęć dostosowany został do wieku uczestników.
   Zarówno uczniowie jak i nauczyciele pełniący opiekę podczas warsztatów nad klasami ocenili bardzo dobrze przeprowadzone zajęcia.

 

Przeczytano: 790 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole