Aktualności

20 listopada 2016 20:37 | Aktualności

Niepodległa, niepokorna bije rytmem Naszych serc   10 listopada w Naszej szkole nauczyciele wraz z uczniami zorganizowali apel z okazji obchodów odzyskania Niepodległości.

  Jak co roku staramy się upamiętnić tą wielką chwile apelem połączonym z występem teatralnym i śpiewem szkolnego chóru, który to wykonał okolicznościowe pieśni wojskowe i patriotyczne. Uczniowie klas II którzy w tym roku podjęli się inscenizaji, bardzo poważnie podeszli do swoich ról i dali pokaz bezbłędnego przygotowania i recytacji swoich fragmentów przedstawienia. Wszystko odbyło się przy akompaniamęcie instrumentów muzycznych które to bardzo ładnie wkomponowały się w oprawę każdej uroczystości szkolnej.

   Pan dyrektor Adam Szatkowski pogratulował wszystkim uczestniczącym w apelu tak pięknego wykonania, a także podziękował gościom za przybycie, a uczniom za patriotyczną postawę.

   W tym uroczystym dniu Nasze serca powinny być skierowane w stronę historii pamiętając o ludziach którzy swoją pracą, walką i postawą dokonali rzeczy zdumiewającej. Polska po latach zaborów wróciła na mapy Europy otwierając kolejny rozdział swego istnienia, dając szansę kolejnym pokoleniom Polaków, świadomych swojej kultury, tradycji i pochodzenia. Nie można nam tej szansy zmarnować.  

Przeczytano: 1124 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole