Aktualności

16 października 2016 21:09 | Aktualności

Pomiechówek na start - biegamy po zdrowie

 

 

 

 

 

 

 

    Przełom września i października jest to czas kiedy to Nasi uczniowie startują w różnych konkurencjach biegowych. Jak co roku w Naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego organizują szkolne biegi przełajowe dla klas I-III i IV-VI. Jest to pierwszy etap podczas którego zostają wyłonieni najlepsi biegacze i biegaczki. Uczniowie  klas IV-VI którzy osiągną wysokie miejsca w końcowej kwalifikacji mogą wziąść udział w kolejnym etapie biegów jakim są zawody na szczeblu powiatowym, a dla ścisłej czołówki uczestnictwo w biegach rejonowych gdzie rywalizacja odbywa się pośród najlepszych.

  Nasi biegacze i biegaczki bardzo ładnie zaprezentowali sie w biegach indywidualnych jak i sztafetach w kategorii dziewcząt i chłopców. Dziewczynki w składzie: Natalia Janicka, Annika Szatkowska, Julia Wojdat, Daria Wojdat, Aleksandra Michałowska, Weronika Bylińska, Natalia Ziemińska, Julia Traczyk, Kinga Chęcińska, Julia Pałac, Karina Mucha podczas rywalizacji w Modlinie Twierdzy w sztafetach wywalczyły pierwsze miejsce, natomiast chłopcy w składzie Filip Stańczak, Kuba Markiewicz, Sebastian Zalewski, Krzysztof Wyłupek, Kuba Adamski, Krzysztof Chomicz, Antoni Żwirbis, Bartosz Nowakowski, Filip Roguski Natanael Pietrzak byli drudzy. Jest to napewno wielki sukces pomiechowskich biegaczy. Podczas zawodów rejonowych te same sztafety wywalczyly kolejno: III miejsce w kategorii dziewczyn i V chłopców.

  Po biegach indywidualnych na szczeblu powiatowym warto zaznaczyć wysokie miejsca uzyskane przez:

Filipa Stańczaka I miejsce rocznik 2004,
Kubę Markiewicza I miejsce rocznik 2003
Sebastiana Zalewskiego II miejsce rocznik 2003,
Krzysztofa Wyłupka IV miejsce rocznik 203
Julię Wojdat III miejsce rocznik 2003,
Darię Wojdat V miejsce rocznik 2003

  Nie możemy również zapomnieć o najmodszych uczestnikach szkolnych biegów, uczniach klas I-III. Maluchy przebiegi wyznaczone trasy walcząc o jak najlepsze miejsca. Każdy z biegów odbywał się oddzielnie stosownie do wieku uczestników, a sama trasa została dokładnie omówiona i oznaczona. Pogoda w głównej mierze dopisała jednakże nie odbyło sie także bez kilku kropel deszczu co tylko zagrzewało uczestników do rywalizacji i nadawało jej epicki wymiar walki z własnym narastającym zmeczeniem a także i naturą.  

   Dziękujemy organizatorom, nauczycielom wychowania fizycznego w Pomiechówku, pracownikom Gminy Pomiechówek i Nowodworskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim za nienaganne przygotowanie zawodów i zaangażowanie w swoją pracę.


Przeczytano: 1112 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole