Aktualności

09 maja 2016 21:56 | Aktualności

Sukcesy szkolnych sportowców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  27 kwietnia Nasi najlepsi biegacze i biegaczki wzięły udział w XIII Międzynarodowych Biegach im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Jest to coroczna impreza która ma na celu propagowanie aktywności fizycznej jakim jest bieganie, a także zdrowy styl życia.

   Oprócz Nas na zawody przyjechali uczniowie z licznych szkół mieszczących się w województwie mazowieckim, a także ze szkół z Litwy i Ukrainy. Biegi zostały rozegrane w różnych kategoriach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Frekwencja dopisała i w każdym biegu mieliśmy przyjemność ogladać rywalizacje kilkudziesięciu biegaczy. Na tak doniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć patronki biegów pani Ireny Szewińskiej wybitnej polskiej lekkoatletki medalistki olimpijskiej, a także delegacji samorządowej miasta Pułtusk. Wielkie uznanie i brawa należą się uczniowi klasy czwartej Naszej szkoły Filipowi Stańczakowi, który w swojej kategorii wiekowej wywalczył I miejsce pokonując przeszło sześćdziesięciu innych zawodników. Jest to ogromny wyczyn godny najwyższych pochwał.

   Dwa dni później w piątek 29 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim rozegrany został turniej powiatowy szkół podstawowych w piłkę nożną. Oczywiście nie mogło zabraknąć Naszych szkolnych piłkarzy. Na turniej stawiła się liczna obsada aż pięciu szkół powiatu nowodworskiego. Każdy mecz był zaciekły i żadna drużyna nie miała zamiaru ułatwić zadania. Nasze szkolne orły bardzo ładnie weszły w turniej wygrywając swoje pierwsze spotkanie. Od poczatku wyszliśmy na prowadzenie w punktacji i razem z zespołem Nowego Dworu Mazowieckiego byliśmy pretendentami do I miejsca. O zwyciestwie w całym turnieju decydował mecz z zespołem gospodarzy. Po wspanialej walce musieliśmy uznać ich wyższość przegrywajac wynikiem 1:2. Wynik remisowy dałby Nam zwyciestwo, gdyż na Naszą korzyść przemawiał lepszy bilans bramek uzyskanych w całym turnieju. Uzyskaliśmy II miejsce za co należą sie brawa. Chłopcy wspaniale walczyli, a ich przygotowanie motoryczne stało na wysokim poziomie.

Przed Nami kolejne turnieje i napewno weźmiemy w nich udział, Hej. 

Przeczytano: 990 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole