Aktualności

24 kwietnia 2016 23:31 | Aktualności

Spotkanie ze sztuką w Teatrze Lalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Kolejne klasy z Naszej szkoły odwiedziły znany Teatr Lalka w Warszawie.

    6 kwietnia 2016r klasy IIc i IId pojechały na sztukę "Anna- Brzydkie Kaczątko". Dzieci były oczarowane formą, treścią i samym miejscem. Spektakl grany był w bardzo interesującej nwoczesnej aranżacji. Grę "żywego aktora" połączono z teatrem cieni, pantomimą i nowoczesnymi technikami multimedialnymi.

   Historia Brzydkiego Kaczątka sama sobie zwierająca ogrom wartości wychowawczych, przeplatała się ze scenami z życia dziewczynki Anny. Dziecko, które kilkanaście lat borykało się z problemami szkolnymi, odtrącone przez równieśników w końcu nauczyło się czytać. Wyszło na znaną na świecie i w Polsce autorkę książek dla dzieci. Anna pokonując niezliczone trudności spotkała na swej drodze inne dzieci "Brzydkie Kaczątka", z którymi miała szczęście się zaprzyjaźnić. Osiągnęła sukces i przeżyła szczęśliwe chwile. Po spektaklu zachwytom widowni nie było końca.

    Ponadto w teatralnych korytarzach mieliśmy ogromną przyjemność obejrzeć różne rodzaje barwnych lalek, które grały tu kiedyś w znanych przedstawieniach. Teatr Lalka zaprezentował Nam piekną sztukę. Ten wyjazd to strzał w dziesiątkę, połączony z aktualnie realizowaną podstawą programową i omawianą lekturą "Brzydkie Kaczątko". Dziękujemy rodzicom za tę wspaniałą inwestycję w rozwój swoich dzieci, z pewnością przełoży się to na lepszy kontakt pomiędzy rówieśnikami i integracje pomiędzy klasami.  Przeczytano: 1086 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole