Aktualności

03 stycznia 2016 10:43 | Aktualności

Goście w Naszej szkole

d

 

  W dniu 14.XII.2015r uczniowie klas IV-VI wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt: Perkusista "Powiedz Nie" w wykonaniu wirtuoza perkusji Pana Wiesława "Blachy" Blaszkiewicza. Koncert profilaktyczny "Blachy" wpisał się w pamieć uczniów i nauczycieli jako świadectwo życia człowieka, który sięgnął dna. Udało mu się podnieść, wyrwać i stanąć wśród Naszych uczniów po to, by ich przestrzec, nauczyć mówić - Nie.
   Usłyszeliśmy mocne słowa, ale bardzo ważne szczególnie w czasie, kiedy młodzi ludzie narażeni sa na wiele pokus i zagrożeń. Chętni uczniowie mogli zagrać z artystą. Dzięujemy Panu Wiesławowi za wizyte w Naszej szkole.


   W dniu 16.XII.2015r odbyły się prelekcje kierowane do klas I-III z tematyki radzenia sobie ze złością. Zakres treści wykładu:

  •  Poznanie umiejętności rozróżnienia i nazywania stanów emocjonalnych odczuwanych przez ludzi w różnych sytuacjach,
  •  Rozwijanie umiejętności emaptii
  • Krótkie informacje nt. kształtowania umiejętności współpracy w grupie,
  •  Nauka rozwiązywania problemów z wyeliminowaniem zachowań opatych na agresii i przemocy,
  •  Poznanie sposobów rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia,
  • Poznanie sposobów samokontroli własnego zachowania.


   Dnia 17 grudnia 2015r. pod hasłem "Szanuj zdrowie - ratuj życie" odbył się program o charakterze profilaktyki uzależnień wraz z pokazem i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI.
   Zajęcia odbyły się w dwóch cześciach programowych. Na początku uczestnicy poznali zagrożenia dla zdrowia, dla siebie i bliskich wynikające z nadużywania alkoholu i narkotyków, dopalaczy. Następnie ratownik medyczny zapoznał młodzież z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazał wszystkie omówione czynności. Chętnych nie brakowało, aby poćwiczyć sobie na nowo zdobytą wiedzę i utrwalić te podstawowe czynności ratujące życie innym.
   Zajęcia miały na celu pokazanie, jak ważna jest znajomość udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, że nie jest to trudne i nie należy się bać pomagać. 

 

 

Przeczytano: 1198 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole