Aktualności

26 listopada 2015 20:33 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia


 

 

 

 


  Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

  W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 25 listopada w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie literackie, którego gościem była mama uczennicy, pani Małgorzata Cybula , natomiast  słuchaczami byli uczniowie klasy II b. Pani Małgosia przeprowadziła fantastyczną lekcję, która zapadła dzieciom głęboko w pamięci.
Wspomnienia  Natalki Przykazkiej:
„Dziś na trzeciej godzinie lekcyjnej, poszliśmy z naszą panią do biblioteki szkolnej na  spotkanie literackie. Czekała tam na nas pani Gosia Cybula, mama Naszej koleżanki  Edytki. Opowiadała nam rożne historie o misiach, a potem każdy opowiedział o swoim misiu, każdy z nas opowiadał inną historię. Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę , a na koniec dostaliśmy nagrody. Bardzo mi się podobało, może kiedyś ja będę opowiadać takie ciekawe historie.”   
Wspomnienia Patrycji Żulińskiej:
„Dziś w Naszej szkole był wyjątkowy dzień  -Święto Pluszowego Misia. Razem z naszą panią poszliśmy do biblioteki. Tam czekała na nas niespodzianka , pani Małgosia, mama koleżanki z klasy. Pani Małgosia opowiedziała nam historię pluszowego misia. Czytała opowiadania w  których występowały misie. Na zakończenie każdy z nas dostał słodki upominek . Na pewno na długo zapamiętam ten dzień.”
  Wspomnienia Aleksandry Bołbot:
„Dzisiaj w szkole był Dzień Pluszowego Misia .Z okazji tego święta przyszła do Naszej szkoły mama Edyty Cybuli , która zaczęła czytać nam opowiadania o misiach i pokazała wszystkim swoją Misię Modnisię , dała każdemu ją potrzymać.
Potem my opowiadaliśmy o swoich misiach. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie ze swoimi misiami. Ta lekcja w bibliotece była wesoła i pouczająca”.

Przeczytano: 878 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole