Aktualności

15 listopada 2015 22:39 | Aktualności

Pamięć o Naszej przeszłości jest cześcią Nas samych

   Szkoła Podstawowa w Pomiechówku ta sama do której wszyscy codziennie rano zmierzamy, spedzając w niej wiele godzin ucząc się i bawiąc ma także swoją historię. Dzień swoich narodzin nakreślony kolejnymi latami kiedy to stale była modernizowana o nowe segmenty aż do dziesiejszej postaci. Wysiłkiem wielu ludzi w tym miejscu powstał budynek który na przestrzeni dziesiecioleci wykształcił wielu uczniów, wspaniałych ludzi którzy przez swoje młodziencze lata pobierali nauki, rozwijali swoje talenty i pasje krocząc przez kolejne etapy edukacji.

   Zapewne każdy wie także kim jest Generał Wiktor Thomme`e. Oczywiście jest patronem Naszej szkoły. Kiedy nim został? jak do tego doszło i czym się wsławił ten polski żołnierz iż jego właśnie imię gości na Naszych ustach za każdym razem gdy śpiewamy hymn Naszej szkoły.


    Zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej która odpowiada na wszystkie te pytania. Bedzie to zapewne wspaniała podróż do lat i wydarzeń których ogładać nie mogliśmy, jednakże nawet i teraz każdy z nas jest w stanie poznać historię ludzi którzy przyczynili się do utworzenia i rozwoju Szkoły Podstawowej w Pomiechówku, której patronem został człowiek, żołnierz niezłomny, kóry umiłował swój kraj, gdzie swym czynem i słowem dawał przykład patriotycznej postawy na polu walki.      

 

Przeczytano: 955 razy. Wydrukuj|Do góry

Filmy:

Mleko w szkole