Aktualności

09 listopada 2015 22:09 | Aktualności

W krainie bajek Pana Kuleczki


    

      30.10.2015r dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas I. Naszym gościem był p. Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o "Panu Kuleczce" i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak "Opowieści do poduszki", "Wesoły Ryjek", "Samotny Jędruś", "Dwa serca anioła" oraz serii "Podręcznych Nieporadników".


      W trakcie spotkania autor czytał fragmenty swoich książek, opowiadał dzeciom skąd czaerpał inspiracje by je napisać oraz jak powstają książki. Dużym powodzeniem cieszył się "Worek Pomysłów". W worku znajdowały się różne rekwizyty m.in. różowe okulary. Dzieci losując wybrany przedmiot przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem - pomysłowość ich była ogromna. Po spotkaniu wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki w postaci pamiątkowych dyplomów, kolorowanek, zakupili książki o losach Pna Kuleczki i otrzymali autograf.

      To było bardzo udane i pouczające spotkanie. Miejmy nadzieję, że zaowocuje w przyszłości i nasi dzielni pierwszoklasiści będą zapalonymi ciekawymi świata czytelnikami. Podziękowania należą się także p. Renacie Szatkowskiej za organiację spotkania, a także za wprowadzenie pierwszaków w świat baśni prezentowanej przez zaproszonego autora.

Przeczytano: 1039 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole