Aktualności

19 października 2015 09:42 | Aktualności

Z wizytą w Twierdzy Modlin

 
  Już w ubiegłym roku szkolnym starsze i młodsze klasy odwiedziły zabytkową cześć Twierdzy Modlin. We wrześniu i październiku klasy drugie również ruszyły na wycieczkę do Modlina Twierdzy szlakiem patrona Naszej szkoły generała Wiktora Thomme'e.

 6.X.2015r pojechały tam klasy 2c i 2d. Poznaliśmy historię samej Twierdzy, widzieliśmy miejsca i usłyszeliśmy historię obrony Modlina pod dowództwem generała Thomme'e. Wzruszyło nas bohaterstwo i patriotyzm polskich żołnierzy w czasie wrześniowych walk. Duże wrażenie zrobił na nas sam obiekt. Spacer ciemnymi tunelami fortów obronnych i ciekawe opowieści pani przewodnik Janiny Bystrzyk bardzo nam sie spodobały. Trochę obawialiśmy się spotkania z nietoperzami, ale to one sie nas wystraszyły. Towarzyszyła nam maskotka Napoleonek, który przypomniał nam role Napoleona Bonaparte w historii Twierdzy Modlin.

   Pogoda była tego dnia wprost wymarzona. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i ciekawych wiadomości. Następnego dnia udało nam się podsumować wszystko czego się podczas wycieczki dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy. Nasze panie były bardzo zadowolone z Naszych prac plastycznych. Taka żywa historia bardzo nam się podobała.

Przeczytano: 1121 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole