Aktualności

27 września 2015 19:26 | Aktualności

Biegamy po zdrowie

 

 

 

 

 

 


   Dnia 16 września w piękny słoneczny dzień uczniowie Naszej szkoły jak co roku wzięli udział w szkolnych biegach przełajowych. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Mariola Tamowicz, p. Paweł Laskus i p. Bartosz Kujawski którzy poinformowali uczniów o obowiązujących przepisach. Chłopcy i dziewczynki z klas IV-VI stanęli na starcie walcząc o jak najwyższe miejsca. Każdy "młody biegacz" już na stracie został poinformowany iż tylko najlepsze wyniki gwarantować będą uczestnictwo w kolejnym etapie jakim będą biegi gminne.

  22 września nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Pomiechówku korzystając z dobrodziejstw przyrody w postaci pięknych tras biegowych pomiechowskiego lasu, zorganizowali dla najlepszych uczniów Gminy Pomiechówek, Gminne Biegi Przełajowe. W zawodach wzięły udział dzieci z SP z Goławic, SP z Orzechowa i Nasza waleczna drużyna z SP w Pomiechówku :-).

   Uczniowie startowali w poszczególnych kategoriach dokładnie omówionych przez nauczycieli prowadzących biegi. Walka była zacięta gdyż tylko wysokie uzyskane miejsce dawło pewność startu w kolejnym etapie jakim są biegi przełajowe.

  Biegi przełajowe na szczeblu powiatowym zostały rozegrane 25 września w urokliwym i nietypowym miejscu jakim są tereny wokół fortyfikacji Twierdzy w Modlinie. Do walki stanęli najlepsi biegacze ze wszystkich szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego. Uczniowie Naszej szkoły uzyskali fantastyczne wyniki zajmując w kategorii dziewczynek klas V rocznik 2004 miejsca na podium. II miejsce uzyskała Aleksandra Michałowska, III miejsce Daria Wojdat. Ponadto kilkoro uczniów uzyskało kwalifikacje na zawody rejonowe. Szczególne brawa należą się Filipowi Stańczakowi który prawie do mety biegł na drugiej pozycji, dopiero na ostatnich kilkunastu metrach opadł z sił i ukończył bieg na czwartej pozycji. Jest to szczególnie ważne gdyż Filip biegł z chłopcami starszymi od siebie o ponad rok a mimo tego uzyskał tak dobry wynik.

  Zawody zostały przeprowadzone bez zastrzeżeń. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie i zabezpieczenie trasy i czekamy na kolejny etap. Biegi przełajowe na szczeblu rejonowym, napewno będzie się działo.     

 

 

Przeczytano: 1437 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole