Aktualności

01 lipca 2015 08:27 | Aktualności

Kolejny rok szkolny za nami


  Jak co roku przychodzi ten dzień kiedy to uczniowie najstarszych klas żegnają się z Naszą szkołą. W tym szczególnym dniu   wychowawcy, rodzice i zaproszeni goście spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej aby pożegnać tegorocznych absolwentów, wreczyć nagrody i świadectwa. Wśród przybyłych gości na uroczystości mogliśmy gościć Wójta Gminy Pomiechówek p. Dariusza Bieleckiego, Dyrektora Gimnazjum w Pomiechówku p. Alfreda Dzwonka, a także księdza Andrzeja Bołbota z parafii prawosławnej pod wezwaniem Św. Aleksandry. Uroczystość poprowadził Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomiechówku p. Adam Szatkowski.

   Wychowawczyni klasy 6a p. Katarzyna Roman, klasy 6b p. Monika Składanek i 6c p. Katarzyna Nowak kolejno przedstawiały najlepszych wyróżnionych uczniów swoich klas, wręczały im nagrody książkowe i świadectwa. Z kolei pan wójt nagrodził pięknym pucharem i nagrodami rzeczowymi najlepszego sportowca Naszej szkoły Oliwię Stańczak, która to przez wszystkie lata nauki godnie reprezentowała nas we wszystkich zawodach sportowych, jak również uzyskała jedną z najwyższych średnich ocen w nauce co zostło nagrodzone świadectwem z wyrónieniem. Największe laury w tym roku szkolnym należą się dla uczennicy klasy 6a Weroniki Kuczery. Weronika swoją pracą i zaangażowaniem uzyskała najwyższą możliwą średnią 6.0, co jest niebagatelnym osiągnieciem w skali całego powiatu nowodworskiego. Serdecznie gratulujemy Weronice tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.
   Po cześci oficjalnej odbyła się część artystyczna podczas której uczniowie przedstawili ciekawą inscenizację z podziałem na role przeplataną piosenkami znanych zespołów muzycznych. Za przygotowanie zespołu wolkalnego odpowiedzialna była p. Agnieszka Żuławnik której podopieczni bezbłędnie wywiązali się z powierzonych im ról.
  Kolejnego dnia w piątek nastąpiło zakończenie roku szkolnego dla klas 0-V. Uroczystość odbyła się na hali sportowej w Pomiechówku. Pan dyrektor Adam Szatkowski przywitał zgromadzonych gości, a wychowawcy klas rozdali świadectwa uczniom.
  Rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. Dla każdego był on napewno inny, niektórym minął szybko innym się dłużył. Był dni lepsze i też te gorsze. Dni relaksu, ale przede wszystkim nauki. Ten rok dla niektórych był ostatnim w Naszej szkole, teraz absolwentów czekają nowe wyzwania. Wierzę że im sprostają, a doświadczenie wyniosione podczas tych wielu lat nauki w murach podstawówki będzie dobrym fundamentem dla ich dalszego rozwoju.       

...I choć tyle sie zdażyo to do przodu wciąż wyrywa głupie serce :-)

 

Przeczytano: 2383 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole