Aktualności

22 czerwca 2015 13:08 | Aktualności

Spotkanie z Etiopią

 


  
   W dniu 9.06. 2015 r. w Naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć szczególne osoby. Ambasadora Polski w Etiopii w latach 2008-2012r. p.Jarosława Szczepankiewicza, ks. Benijamina pochodzącego z Demokratycznej Republiki Konga, oraz pana Mariusza Gasztoła, który był inicjatorem tegoż spotkania.

   Pan Ambasador wykorzystując przygotowaną prezentację multimedialną przybliżył zgromadzonym uczniom historię i kulturę Etiopii, infrastrukturę budowlaną jaka występuje na tym obszarze, a także obyczaje ludności zamieszkałej w miastach i licznych plemion żyjących na niezagospodarownych górskich terenach występujących na obszarze tego państwa. Uczniowie z zaciekawieniem wsłuchiwali się w wykład pana ambasadra, często ze zdumieniem i fascynacją oglądając przedstawione w prezentacji materiały.

   Dalszą część spotkania poprowadził ks. Benjamin, który zapoznał nas z modelem rodziny, jaki występuje w jego ojczystym kraju. Duchowny bardzo energicznie i z pełnym zaangażowaniem opowiadał nam jak ważna jest miłość i bycie radosnym w kontekście budowania silnych wartości rodzinnych. Wykład ks. Benjamina był istotnym dla wszystkich przekazem. Uświadomiliśmy sobie to, że rodzina, nasi najbliżsi i osoby bliskie naszemu sercu są wartością największą.


    Po zakończonym spotkaniu Pani Dyrektor Jolanta Kujawska podziękowała przybyłym gościom za ich włożony trud i chęci. Ponadto podziękowania należą sie panu Mariuszowi Gasztołowi za aranżację spotkania i nienaganną organizację. Z pewnością wykład przybyłych gości wzbudził zainteresowanie wśród młodych słuchaczy co na pewno przełoży się na chęć podnoszenia swojej wiedzy odnośnie życia i rozwoju odległych nam kultur.

Przeczytano: 1150 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole