Aktualności

15 czerwca 2015 18:24 | Aktualności

Generał brygady Wiktor Thomme'e....Nasz patron

    Pomiechowek to Nasza mała ojczyzna, a w Pomiechówku ważnym budynkiem jest Nasza Szkoła. Jej budowę rozpoczęto 80 lat temu. Naukę w nowym budynku dzieci rozpoczeły w roku szkolnym 1937/38. Dalsza rozbudowa szkoły nastąpiła w latach 60-tych. Założono kanalizację, centralne ogrzewanie, wybudowano salę gimnastyczną, świetlicę, szatnie i kilka sal lekcyjnych. Od 40 lat Nasza szkoła nosi imię bohatersiego obrońcy Twierdzy Modlin, gen. Wiktora Thomme'e.
  Dnia 25 maja obchodziliśmy 40 -lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Pomiechówku. W tym dniu odbył sie uroczysty apel na który zostali zaproszeni dostojni goście. Wśród zaproszonych osób był wójt gminy w Pomiechówku p. Dariusz Tomasz Bielecki, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego p. Jacek Kowalski, dyrektor Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim p. Krzysztof Kapusta, a także rzerze absolwentów i osób pełniących funkcje dyrektora szoły na przestrzeni wielu lat p. Wojciech Bartosiewicz i p. Henryk Żuk. Uroczystość poprowadził pan dyrektor Adam Szatkowski i pani dyrektor Jolanta Kujawska.


    Na apelu była przedstawiona piękna inscenizacja życia i walki zbrojnej gen. Wiktora Thomme'e w wykonaniu uczniów Naszej szoły, a także zostały zaśpiewane pieśni patriotyczne utrwalające i przypominające bohaterską walkę obrońcy Modlina Twierdzy.


  Impreza wypadła nienagannie a zgromadzeni goście byli pod wrażeniem wykonanej scenografii i profesjonalnym wykonaniem powierzonych ról przez uczniów. Brawa należą się także nauczycielom którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie podopiecznych p. Joannie Kurpiewskiej, p. Marioli Tamowicz i p. Agnieszce Żuławnik.

    Uroczystość ta była wyrazem pamięci i szacunku jakim dażymy Naszego patrona, opowieścią o jego losach i przeżyciach które towarzyszyły mu w okresie wojennym i w latach powojennych. Tym samym pokazujemy że pamiętamy, jesteśmy świadomi jego poczynań i pielęgnujemy jego dobre imię aby pamieć o gen. Wiktorze Thomme'e nie zagineła.

 

Przeczytano: 1565 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole