Aktualności

02 czerwca 2015 16:23 | Aktualności

Zwiedzamy Naszą Stolicę

                                              
                            Piękna Nasza Polska cała

      Sezon wycieczek szkolnych trwa na dobre. 13.V.2015 roku klasy Ic i Id Naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Warszawy.

      Po drodze oglądaliśmy krajobraz Niziny Mazowieckiej. Na miejscu odbyliśmy spacer po Łazienkach Królewskich. Podziwialiśmy architekturę Pałacu na Wodzie. Zachwycała nas także architektura zieleni Parku Łazienkowskiego. Z bliska widzieliśmy zegar słoneczny.

     Kolejny punkt programu to grób Nieznanego Żołnierza, miejsce bardzo ważne dla wszystkich Polaków. Pani Przewodnik ciekawie opowiadała nam o jego historii. Obok pomnika zatrzymaliśmy sie przy ławeczce chopinowskiej i posłuchaliśmy muzyki Fryderyka Chopina - największego polskiego kompozytora. Stamtąd ruszylismy na Stare Miasto.

    Z okien autokaru obserwowaliśmy i porównowywaliśmy jak wyglądają ulice i budynki nowej, a jak starej części miasta. Widzieliśmy obiekty ważne dla stolicy: gmach Sejmu i Senatu, Pałac Prezydencki, Belweder, różne ambasady krajów, urzędy miasta, Pałac Kultury i Nauki. Duże wrażenie zrobił na nas Zamek Królewski z Kolumną Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki Warszawskiej. Bardzo ucieszyła nas możliwość zakupu pamiątek związanych ze stolicą. Dzięki nim mogliśmy sie cieszyć z bliskimi pokazując im, gdzie byliśmy.

   Ostatnim punktem programu było odwiedzenie grobu generała Wiktora Thomme'e patrona naszej szkoły. Uprzątneliśmy płytę pomnika, złożyliśmy wspólnie zakupione biało czerwone róże i zapaliliśmy znicz. Uczciliśmy pamięć bohatera minutą ciszy.

    Wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, że udało nam się wspólnie tak wiele zobaczyć i przeżyć, a do tego dopisała nam piękna pogoda. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Ewa Rączka, p. Jadwiga Marzec, p. Marta Posiadała i p. Ewelina Pelc.

 

Przeczytano: 1026 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole