Aktualności

24 maja 2015 08:01 | Aktualności

Z wizytą w Naszej szkole
   Uczniowie Naszej szkoły mieli okazję wysłuchać przepięknych wspomnień, dotyczących Szkoły Podstawowej w Pomiechówku. W odstępstwie kilku dni zagościły u nas panie nauczycielki, które przed laty pracowały właśnie tutaj.

   Jako pierwsza przybyła Pani Maria Bartosiewicz, która przyznała nam się na początku, że jest nieco stremowana, gdyż od lat nie przemawiała do tak licznej publiczności. Pani Bartosiewicz niezwykle ciekawie opowiadała nam o Naszej szkole sprzed czterdziestu lat. Uświadomiła nam swymi opowieściami, w jak komfortowych warunkach uczymy sie obecnie w porównaniu z tym jak było przed wieloma laty.  Bardzo dokładnie Pani Bartosiewicz opisywała, co się gdzie znajdowało, a my słuchaliśmy wprost z niedowierzaniem.

   Spotkanie z Panią Bartosiewicz przebiegło w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze, a gość cierpliwie i z uśmiechem odpowiadał na Nasze pytnia.

     Kolejny dzień przyniósł nam następne ciekawe spotkanie. Tym razem odwiedziła nas pani Janina Potocka. Pani ta w nesamowicie barwny sposób odpowiadała o czasach, kiedy pracowała w Naszej placówce, a opowieści te były dlatego tak zajmujące gdyż dotyczyły koła teatralnego, które Pani Potocka za swoich czasów prowadziła.

   W czasie tego spotkania poczuliśmy sie tak, jakbyśmy byli aktorami pod skrzydłami Naszego gościa. Z łatwością powtarzaliśmy kwestie które Pani postanowiła nas nauczyć. Zabawa przy tym była wyśmienita, tylko szkoda ze tak krótka ale mamy nadzieję, ze takie spotkania bedą w Naszej szkole częściej. Są to bowiem niezastąpione lekcie historii. 

Przeczytano: 1346 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole