Aktualności

01 maja 2015 20:23 | Aktualności

Sukcesy Naszych szkolnych karateków


Pierwszaki z Naszej szkoły rozwijają swoje pasje
i zainteresowania. Odnoszą duże sukcesy.

Uczennica klasy Ic Amelka Wiktoria Łabęda bardzo chciała i marzyła żeby brać udział w nauce karate. Od 2 lat uczęszcza na zajęcia, które prowadzi sensej Pan Darek Kowalski- należy do Mazowieckiego Centrum Karate UKS Oyama i posiada kartę członkowską, a zajęcia odbywają się w Pomiechówku. Amelka obecnie posiada biały pas 1 belke. W tym roku zaczęła jako młody karateka już uczestniczyć w zawodach, które były dla niej zachętą aby rozwinąć skrzydła w tej dziedzinie i nauczyć się karate. Było to dla niej duże wyzwanie.

   Mazowieckie zawody karate odbywały się w Legionowie na Hali Sportowej Arena. W dniu 29.03.2015r. Odbył się piąty Turniej Mazowsza Oyama Karate. W zawodach wystartowało ponad 60-cioro dzieci w konkurencji Kata. Zawodnicy prezentowali wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Dla Amelki, było to duże wyzwanie, gdyż to były jej pierwsze poważne zawody, które bardzo przeżywała(...) i Uwaga!!! Zajęła II zaszczytne miejsce, odbierając zasłużony srebrny medal wraz z dyplomem.

     Po niedługim czasie w dniu 12.04.2015r odbyły się inne zawody w piątym Turnieju Mazowsza- Kumite. W ryealizacji sportowej uczestniczyło 50-cioro dzieci. Walka była na wysokim poziomie. Konkurencje były mieszane, każdy z uczestników chciał wywalczyć puchar, lub medal. Nasza zawodniczka- Amelka była jak zwykle bardzo skupiona we wszystkich walkach, które stoczyła z koleżankami, mającymi wyższe pasy wtajemniczenia. Pierwszą potyczkę Amelia stoczyła z równorzędną rywalką. Pojedynek był zawzięty- najpierw remis potem zwycięstwo Amelii. Kolejna walka odbyła się z koleżanką z niebieskim pasem. Pojedynek zakończył się tu przegraną dla Amelci, która ostatecznie zajęła II miejsce. 

    W miesiącu czerwcu bieżącego roku Nasza wychowanka zapowiada wystartować w zawodach karate o wyższą belkę a w kolejnym miesiącu podczas obozu karate, będzie zdawała egzamin na pas w kolorze żółtym. Jak na 2 lata nauki Amelka osiagnęła wysoki poziom. Jest bardzo wytrwała i ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłoaści wystapi na Ogólno Polskich Zawodach Oyama w Węgrzech, tak jak jej koleżanka z Legionowa. Trzymamy mocno Kciuki Amelko :-)

Przeczytano: 1140 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole