Aktualności

29 marca 2015 17:49 | Aktualności

Kubusiowo Puchatkowo w klasie IIa
Lekturowo, kolorowo "Kubusiowo Puchatkowo" w klasie 2a.

   Lektura "Kubus Puchatek" to książka, która uczy, bawi i wychowuje. Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą p. Violettą Wodzyńską przenieśli się w świat przygód Kubusia Puchatka.


 W sali lekcyjnej zagościły maskotki Kubusia Puchatka, Prosiaczka, Króliczka, Kangurzycy i Maleństwa, Krzysia i Tygryska. Pojawiła się kolorowa galeria prac plastycznych i witrażowe postacie z lektury na oknach, wystawa czasopism, kolorowych książek, puzzle, zabawki i gry.

  Uczniowie prowadzili między sobą ciekawe wywiady i konkursy.
Medal "Kubusia Puchatka" otrzymała Hania Strzelczak, która rewelacyjnie opowiadała przygody bohaterów ksiażki, nawet recytowała fragmenty tekstów. Mnóstwo radości budziły zabawy z chustą animacyjną i maskotkami, żartów i radosnych min naszych maluchów  nie było końca.


  Także na zajęciach komputerowych uczniowie dowiedzieli się o ciekawych grach, śpiewali piosenki, a także oglądali filmy których bohaterami byli mieszkancy "Stumilowego Lasu".

 Jak widać lektura nie musi być nudnym obowiązkiem, ale fajną pouczająca zabawą. Nowatorska forma podejścia do tematu i  orginalny sposób przedstawienia samej lektury został bardzo ciepło przyjęty przez uczniów, a także wzbogacił ich sferę poznawczą i intelektualną.

 

Przeczytano: 1065 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole