Aktualności

29 marca 2015 16:21 | Aktualności

Nasze szkolne talenty  

        Uczennica klasy Ic Szkoły Podstawowej w Pomiechówku, Mistrzyni Polski w ta pńcu jazzowym. Te i inne sukcesy pierwszoklasistki Kingi Krasinkiewicz.

   Kinga od najmłodszych lat uwielbiała taniec. Od kilku lat uczy się go także sportowo. Jest tancerką klasy tanecznej E w dyscyplinach: jazz, modern i hip hop oraz członkiem Polskiego Związku Tańca Freestyle, Polskiej Federacji Tańca, European Cheer Union i International Cheer Union.


     W ubiegłym roku odniosła swoje pierwsze ogólnopolskie sukcesy w tańcu modern (w tym tytuły Vicemistrza Polski w formacji i w duecie). W marcu bieżącego roku udało Jej się wraz z zespołem warszawskiego UKS uzyskac tytuł Mistrza Polski w tańcu jazzowym i tym samym otrzymała nominację do Mistrzostw Europy na Słowenii, w których weźmie udział w czerwu 2015 roku. Jest to dla Niej wielkie wyzwanie - staje tym samym przed szansą zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata w tej dziedzinie.


    Udział w Mistrzostwach Polski dla naszej tancerki i dla całego zespołu był dużym przeżyciem. Uczestnicy Mistrzostw prezentowali bardzo wysoki poziom zarówno choreografii tanecznych, jak i samego wykonania artystycznego. Na parkiecie wielokrotnie pojawiały się trudne i niebezpieczne elementy tańca. Trudno było oprzec się poczuciu, że zarówno zespoły (zwłaszcza te z wyższych kategorii wiekowych), jak i sędziowie (licencjonowani sędziowie międzynarodowi) są... „z najwyższej półki”.


  Dodatkową niespodzianką podczas tych Mistrzostw było nieoczekiwane otrzymanie zaproszenia przez zespół do udziału w castingu do programu telewizyjnego „Mam Talent”. Kinga weźmie w nim udział w maju 2015 – wystąpi wraz z zespołem w kategoriach tanecznych oraz indywidualnie – w dziedzinie wokalnej.
   Z zawodów Kinga wraz z zespołem wróciła z wielką radością, ale też i poczuciem, że tak naprawdę walka i ciężka praca dopiero się zaczyna... a trzymanie kciuków przez Naszą Szkołę jest niezbędne!
     Po Mistrzostwach Polski przyszedł czas na kolejny konkurs – także w marcu 2015 roku.


   Klimat XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” był zupełnie inny. Nieco mniej wyczuwalna była tu atmosfera rywalizacji sportowej, choć oczywiście duch walki pozostał. Można było jednak odnieśc wrażenie, że rywalizacja sportowa ustępuje nieco miejsca...wyczuleniu na poczucie piękna i sztuki. I trzeba przyznac, że nie bez powodu.       

   Skład Jury to tancerze, aktorzy, soliści, choreografowie.Jak ogłoszono podczas Gali Finałowej – w konkursie wzięło udział trzy tysiące uczestników.
     Chyba każdy z nich zdawał sobie sprawę z ogromnej konkurencji, a także z obszerności kategorii – tak naprawdę rywalizowały ze sobą różne style tańca, muzyki, widowiska.
  Scena, kurtyna, blask reflektorów, a przede wszystkim to, co dzieci chciały powiedzieć swoją twórczością sprawiało, że widzowie mieli poczucie ocierania się o sztukę na najwyższym poziomie – niezależnie od tego, jakiej dziedziny przekaz dotyczył. Głęboko wzruszający był fakt, że często tak młodzi przecież artyści tak wiele już potrafią...  Wzruszające było także to, że często rywalizujący ze sobą przecież uczestnicy (gdy emocje po własnym występie już opadły) chętnie oglądali kolegów z innych zespołów - nie tyle dla porównania, co dla zachwytu nad bogactwem kolejnych prezentacji. Było to bowiem miejsce, z którego po prostu nie chciało się wychodzic, a piękno i różnorodnośc pokazów budziła naprawdę wielki zachwyt.
     Tym większa była radość wszystkich z faktu, że wymagania tańca turniejowego nie odebrały ich prezentacji wartości artystycznej, a umiejetności tancerzy zostały docenione także pod kątem piękna i sztuki. Zajęcie trzeciego miejsca na tak popularnym Festiwalu to ogromny sukces i wyzwanie na przyszłośc dla całego zespołu.

Przeczytano: 1308 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Mleko w szkole